Cinsel Terapi

Cinsel Terapi başlığı ile biz, insanların yaşamlarında karşılaştıkları zorlukları anlamaya ve destek olmaya adanmış bir ekibiz. Amacımız, bireylerin içsel güçlerini keşfetmelerine ve potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Deneyimli ve empatik danışmanlarımız, bireylerin duygusal, zihinsel ve ruhsal refahlarını artırmak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sunar. Size güvenli bir ortamda destek sağlamak ve hayatınızdaki olumlu değişikliklerin peşinde size rehberlik etmek için buradayız!

Cinsel Terapi

Laika Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak, Cinsel Terapi konusunda profesyonel hizmet sunuyoruz. İlişkiler, stres yönetimi, özgüven geliştirme, kaygı bozuklukları, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu ve daha birçok konuda size destek sağlayabiliriz. Her birey benzersizdir ve bireysel ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmayı hedefliyoruz. İşbirliği içinde çalışarak, kişisel hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak stratejiler geliştiririz. Size güçlü bir destek sistemine sahip olmanızı sağlayarak, yaşamınızda denge, mutluluk ve sağlıklı bir gelişim sağlamak için buradayız.

Cinsel Terapi

Sizi bir bütün olarak ele alır ve sağlığınızı, iyilik halinizi ve yaşam kalitenizi iyileştirmek için çok yönlü bir yaklaşım benimseriz. Size bireysel terapi, çift terapisi veya aile terapisi gibi farklı danışmanlık seçenekleri sunarak, size en uygun olanı belirlemenize yardımcı oluruz. Empati, gizlilik ve saygı temel ilkelerimizdir. Size destek sağlamak ve potansiyelinizi gerçekleştirmeniz için size eşlik etmekten mutluluk duyarız. Laika Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak, sizin için güvenli bir sığınak olmayı ve büyüme yolculuğunuzda size eşlik etmeyi taahhüt ediyoruz.

Hizmetler

Cinsel Terapi

Laika Psikoloji Cinsel Terapi

Cinsel Terapi

Yetişkin bireylerin sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olması, bireysel ve ilişkisel alanda kendilerini mutlu, huzurlu, keyifli ve öz güvenli hissedebilmeleri açısından en merkezi unsurlardan biridir. Mutlu bir ilişki ve evliliğin en önemli koşullarından birisi sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamdır.

Cinsel sorunlar bazen organik sebeplerden kaynaklanmakla beraber birçok durumda psikolojik sebeplerden kaynaklanabilir veya her iki sebep de cinsel sorunlara eşlik edebilir. Bu anlamda, cinsel sorunların çözümü bazen tıbbın, bazen psikolojinin, bazen her iki alanın da konusudur.

Cinsel sorunların psikojenik kökenleri:

  • Cinsellikle ilgili bilgi ve deneyim eksikliği
  • Cinsellikle ilgili olumsuz deneyimler
  • Çocukluk ve gençlik çağında yaşanan cinsel ve duygusal travmalar
  • Güvensiz bağlanma tarzına sahip olmak
  • Cinsellikle ilgili bilgi ve deneyim eksikliği, hatalı bilgiler
  • İlişkisel sorunlar

İşlev bozucu cinsel mitler ve şemalardan kaynaklanabilmektedir. Cinsel terapi yoluyla bireylerin ve çiftlerin sorunlarının altında yatan sebepleri anlayarak duygusal, bilişsel ve davranışsal alanda olumlu kazanımlar ve alışkanlıklar geliştirerek sağlıklı bir cinsel yaşama adım atmalarına yardımcı olunmaktadır.